Kategorie

Opakowania do elektroniki

404

page not found

Search again what you are looking for

Stosowanie odpowiednich opakowania dla sprzedawanych produktów jest bardzo ważną kwestią bezpieczeństwa, związanego z ich wysyłką do Klientów. Źle zabezpieczony towar – szczególnie taki, jakim jest drogi sprzęt elektroniczny (komputer, laptop czy telefon) może ulec uszkodzeniu podczas przesyłki, będąc przewożonym przez kurierów w taki sam sposób jak „zwykła” paczka. Tym bardziej, jeśli nie posiada żadnych dodatkowych specjalnych oznakowań. Zarówno sama sprzedaż jak i zgłoszenie na gwarancję producencką to tylko niektóre z sytuacji, kiedy musimy skorzystać z nadania kurierem – warto zatem pomyśleć o wyposażeniu się w solidne kartony, którymi będą profesjonalne opakowania do wysyłki elektroniki od T-Pack!

Czytaj więcej...

Opakowania do telefonów – zabezpiecz swój smartfon przed podróżą

Smartfony to urządzenia względnie małe, jednak odpowiednie ich zapakowanie jest naprawdę ważne ze względu na to, że są relatywnie delikatne, a szklany ekran paradoksalnie bardzo łatwo jest stłuc. Karton do wysyłki telefonu nie może być zatem zbyt duży, aby wyeliminować niepotrzebną wolną przestrzeń w środku. Musi być również wypełniony w środku miękką pianką, która uchroni ekran przed zarysowaniem lub nawet zbiciem. 

Warto zatem zadbać o profesjonalne pudełko, w które zapakujemy naszą przesyłkę. Pamiętajmy, że musimy zapakować jeszcze akcesoria. Wrzucenie smartfonu z ładowarką i słuchawkami luzem do pierwszego lepszego usztywnionego kartoniku mogłoby spowodować, że końcówka kabla zarysuje jego ekran (lub nawet dojdzie do większego uszkodzenia). W tym przypadku, wyposażając opakowanie do telefonu nawet w folię bąbelkowej mogłoby nie pomóc. Wszak dzisiejsze smartfony są dosyć ciężkie jak na swoje wymiary i zamknięte w takim pudełeczku, mogłyby się zacząć szybko przemieszczać, a w momencie przerzucania paczki – uszkodzić się o ładowarkę, lub zarysować o bok kartonu.

Profesjonalny karton na telefon jest również sztywniejszy od zwykłego opakowania tekturowego do wysyłki. Dzięki temu – nawet w przypadku niefortunnego zrzucenia paczki, powinien z powodzeniem uchronić całą jej zawartość na czele z naszym smartfonem przed potencjalnym uszkodzeniem.

Opakowania do wysyłki płyt – mniejsze rzeczy też trzeba odpowiednio zabezpieczyć

Większość z nas stara się zabezpieczać wszystkie drogie i wartościowe rzeczy, które przewozimy w transporcie. Kiedy dochodzi jednak do konieczności przewozu mniej drogocennych przedmiotów (jak chociażby płyty) – zapominamy często o ich równie profesjonalnym zapakowaniu, starając się upchać jak najwięcej krążków z muzyką lub filmami w jednym, małym pudełeczku. Nierzadko zdarza się, że jest to powodem dużej ilości zarysowań na ich powierzchni (co z kolei powoduje późniejsze problemy z odczytem i w konsekwencji permanentne uszkodzenie).

Opakowania do wysyłki płyt powinny być solidne i sztywne oraz zabezpieczyć je odpowiednio przed jakimkolwiek ruchem czy zarysowaniem (a przede wszystkim umożliwiać pakowanie ich pojedynczo, tak by jedna nie dotykała drugiej).

Karton (pudełko) do wysyłki laptopa lub komputera

Notebooki są bardzo wartościowymi przedmiotami, ale w odróżnieniu od smartfonów – nie tylko ekran jest w nich łatwo uszkodzić. Bardzo często pęknięciu w transporcie ulec może cała obudowa lub nawet zawiasy, które po uszkodzeniu czynią laptop często bezużytecznym bez dodatkowego monitora. Dlatego tak ważny jest profesjonalne pudełko do wysyłki komputera, zawierające  osobną kieszeń na zasilacz, który jest duży, twardy i mógłby go uszkodzić będąc nieodpowiednio zapakowanym.

Przygotowany odpowiednio do wysyłki laptop powinien być zapakowany również w specjalną obudowę piankową, którą otacza się praktycznie cały komputer, a przede wszystkim jego narożniki. Pozwala to zachować go ciągle w jednym miejscu bez przemieszczania się, które mogłoby doprowadzić do obicia obudowy i uszkodzenia jej lub matrycy, czy też zawiasów. Również w przypadku modelu stacjonarnego, karton na komputer musi być specjalnie dostosowany. W przypadku zbyt luźnego zapakowania, jego wewnętrzne części mogłyby pęknąć i ulec uszkodzeniu. 

Wszystko musi być zabezpieczone bardzo sztywno, tak aby nie było nawet centymetra luzu zarówno w przypadku klasycznych desktopów, jak i notebooków oraz smartfonów, płyt oraz innej elektroniki. Ważne jest by odpowiednio oddzielić od siebie wszystkie rzeczy – biorąc pod uwagę pudełko na laptopa, mamy tu na myśli odseparowanie samego notebooka od zasilacza i kabla, by wzajemnie się nie zarysowały.