Kategorie

Kalki żywiczne

Aktywne filtry

Kalki żywiczne służą do wykonania nadruku termotransferowego, odpornego na działania warunków atmosferycznych, czasu oraz czynników zewnętrznych. Niektóre jego elementy jak logo czy kody kreskowe muszą być poddane dodatkowej ochronie, a przy zachowaniu odpowiedniej temperatury i warunków zadruku – nadruk wykonany taśmą żywiczną potrafi utrzymać się nawet 12 lat!

Nadruk wykonany kalką żywiczną jest odporny na ścieranie, wysokie i niskie temperatury, wodę, olej czy upływ czasu. Taśma termotransferowa żywiczna dostępna jest w różnych rozmiarach – przeważnie od 30 do 220 milimetrów. Jej długość można jednak dostosować samemu, ponieważ sprzedawane są one w rolkach lub nawojach o długości nawet kilkudziesięciu metrów.

Czytaj więcej...

Taśma termotransferowa żywiczna i jej zastosowanie

Termotransferowa taśma używana jest najczęściej w drukarkach etykiet biurowych. Rozwiązanie to jest bardzo trwałe i stosuje się je zarówno na nośnikach logistycznych (użytkowanych długie lata w magazynach), jak również na paletach sklepowych. W niektórych sytuacjach można też spotkać taśmy termotransferowe barwione, które oznaczają różnego rodzaju etykiety lub nośniki.

Kalki żywiczne – cena i opinie

Narduk etykiet przy pomocy termotransferowej kalki żywicznej jest popularnym, solidnym i trwałym rozwiązaniem. Ile kosztują takie kalki żywiczne? Cena tego produktu waha się od zaledwie kilku do kilkudziesięciu złotych za rolkę, mającą 74 metrów długości. W parze z wyższą kwotą idzie też przeważnie lepsza jakość wykonania naszej etykiety. W większości przypadków, kalki woskowe opinie zbierają przeważnie pozytywne. Doceniają je zarówno ogromne korporacje, magazyny do oznaczania palet, półek i pomieszczeń, ale także mniejsze przedsiębiorstwa. Wszystko to w naprawdę przystępnej cenie, a w zamian za którą Klienci otrzymują na papierze matowym bezpieczeństwo swoich towarów, chronionych dzięki zadrukowanym etykietom.

Kalki woskowe – sklep T-Pack

Jeśli chodzi o kalki woskowe, sklep T-Pack oferuje ich w swoim asortymencie wiele rodzajów. Składają się na nie zarówno modele bezbarwne oraz te barwione, które mogą z kolei posłużyć do lepszego oznaczania nośników w większych magazynach (by nie pomylić, który nośnik należy do jakiego działu). Kalka żywiczna może służyć także do nadruku logo odpowiednim, pasującym kolorem. Pamiętajmy jednak, że jest to możliwe tylko i wyłącznie na papierze matowym i nie sprawdzi się na połyskującej powierzchni z powodu nietrwałości, jak również rozmazywania się na nim tekstu oraz grafiki.