Kategorie

Etykiety termotransferowe foliowe

Aktywne filtry

Etykiety termotransferowe – co to takiego?

Oferowane przez nas etykiety termotransferowe w postaci taśmy na rolce, charakteryzują się wysoką trwałością druku oraz mocnym przyleganiem do naklejonej powierzchni. Jest to bardzo istotne w przypadku oznakowania towarów kodami kreskowymi. Pozwala uniknąć w przyszłości niepotrzebnych nerwów i czasu na identyfikowanie towaru, z którego zeszła etykieta z kodem kreskowym. Każdy kto musiał z tego powodu czekać przy kasie w sklepie na znalezienie produktu z kodem albo szukać produktu po opisie w hurtowni z wieloma produktami o zbliżonych cechach, doceni tę zaletę etykiet termotransferowych.

Samoprzylepne etykiety termotransferowe są bardzo popularne wśród etykiet do oznaczania produktów za pomocą kodów kreskowych (bar codów), numerów seryjnych, numerów przewozowych, kodów producentów, nazw produktu, zawartości, daty ważności i in. ważne informacje (zwłaszcza w przypadku leków, suplementów czy kosmetyków). Zazwyczaj stosuje się białe etykiety papierowe, jednak dostępne są także etykiety powlekane folią oraz druk w kolorze.

Metoda termotransferowa polega na drukowaniu drukarką termotransferową z użyciem kalki barwiącej (inaczej taśmy TTR), która pod wpływem temperatury uwalnia materiał pigmentowy w punktach styku z głowicą. Klienci mogą zadrukowywać etykiety termotransferowe samodzielnie, przy użyciu drukarek takich producentów, jak: ZEBRA , SATO, CITIZEN, DATAMAX, BIXOLON, TOSHIBA, GODEX, DENISON. Na rynku dostępne są zarówno drukarki stacjonarne, jak I przenośne, co jest bardzo wygodne w pracy magazyniera.

Zastosowanie etykietek termotransferowych

Etykiety termotransferowe znajdą szerokie zastosowanie w sklepach, magazynach, hurtowniach, centrach logistycznych i zakładach produkcyjnych. Pozwalają na bardzo szybkie oznaczanie produktów. W postaci etykiet na rolce są wygodne w aplikacji, a występowanie w różnych rozmiarach pozwala na zamieszczanie dowolnej ilości informacji od dat ważności przez kody kreskowe po skład produktów. Etykiety te gwarantują trwałość nadruku, są odporne na wiele czynników zewnętrznych, w tym promieniowanie UV, wilgoć i ścieranie.
Etykiety termotransferowe to zazwyczaj etykiety papierowe matowe, błyszczące lub w półbłysku. Występują też etykiety pokryte warstwą folii PE lub PP. Jeśli chodzi o materiały eksploatacyjne to kalki barwiące produkowane są na taśmie woskowej, lub woskowo-żywicznej. Do etykiet termotransferowych stosowane są mocne kleje.

W przeciwieństwie do etykiet termicznych, są o wiele bardziej odporne na nasłonecznienie oraz na ścieranie się i dłużej pozostają czytelne. Dlatego w przypadku produktów o dłuższej dacie przydatności warto stosować etykiety termotransferowe, jeżeli zależy nam aby informacje zawarte na opakowaniach pozostały dłużej czytelne. Ma to też ogromne znaczenie w przypadku paczek czy towarów przechowywanych w kartonach. Bez kodu kreskowego czy innych oznaczeń nadrukowanych na etykiecie, właściwie niemożliwa jest identyfikacja produktu bez konieczności naruszania opakowania i wyjmowania go. Dlatego dobór odpowiednich metod etykietowania potrafi być kluczowy dla płynnego działania i oszczędności czasu oraz unikania sytuacji stresowych.

Samoprzylepne Etykiety termotransferowe są jednym z podstawowych etykiet używanych podczas etykietowania produktów. Etykiety termotransferowe drukowane są przy użyciu kalki barwiącej inaczej taśmy TTR która dedykowana jest dla każdego surowca etykiety termotransferowej. Etykiety na rolce dają Klienta możliwość drukowania takich etykiet na drukarkach termotransferowych takich marek jak np.  ZEBRA , SATO, CITIZEN, DATAMAX, BIXOLON, TOSHIBA, GODEX, DENISON.

Wyróżniamy 2 podstawowe surowce etykiet termotransferowych : etykiety papierowe ( papier półbłysk lub matowy) etykiety foliowe ( polipropylen PP oraz polietylen PE ). Przy etykietach na roli możemy zastosować kleje: akrylowe oraz kauczukowe.