• Zadzoń do nas: +48 733 354 800
  • Email: info@t-pack.pl
0,00 zł 0

Etykiety znamionowe wykonane z poliestru lub winylu.

Sortuj po:
Pokaż
Pokaż

Mnogość rodzajów etykiet na rynku oznacza, że można właściwie wszystko dzięki nim usprawnić. Oznaczanie paczek, listów, sprzętów - każda etykieta może być również indywidualnie zaprojektowana. Trzeba więc jedynie sprecyzować swoje potrzeby i złożyć zamówienie na odpowiedni rodzaj etykiet. Każda szanująca się firma, która liczy się z obostrzeniami urzędowymi i zasadami nadanymi przez Unię Europejską musi na swoim sprzęcie i produktach tego wymagających umieszczać odpowiednie oznaczenia, mówiące o wszelkich jego parametrach i cechach.

Etykiety znamionowe

Są to etykiety potrzebne do oznaczania sprzętu na stałe zamontowanego w biurze lub podczas serwisu, czy też inwentaryzacji. Etykiety tego rodzaju są zdecydowanie bardziej trwałe niż popularne etykiety samoprzylepne. Odporne na wysokie i niskie temperatury oraz na wilgoć mogą być z powodzeniem wykorzystywane do oklejania maszyn i sprzętów przechowywanych na zewnątrz budynków.

Znamionowe etykiety poliestrowe

Etykiety stworzone z poliestru są długowieczne i naprawdę bardzo wytrzymałe. Gruba warstwa specjalistycznego kleju umożliwia przyklejenie ich nawet do teksturowanych powierzchni, ale najwyższą przyczepność posiadają przy nakładaniu na podłoża chropowate, malowane proszkowo, wykonane z polipropylenu lub polietylenu.

Wykorzystywanie etykiet znamionowych

Etykiety znamionowe oprócz oznaczania sprzętu wykorzystywane są również do innych celów. Można je spotkać powszechnie w wielu miejscach i na wielu przedmiotach. Dobrym przykładem może być szyba samochodowa z przyklejonym numerem rejestracyjnym.

Dla kogo ten rodzaj etykiet?

Opisywany produkt jest niezbędnym elementem, który powinien posiadać każdy producent urządzeń elektrycznych i każdego produktu, który powinien posiadać z góry określone parametry narzucone na przykład przez Unię Europejską. Obostrzenia urzędowe są nie do obejścia - oprócz parametrów sprzedawanego sprzętu musi być na nim umieszczone również logo producenta i warto taką sytuację wykorzystać. Wysokiej jakość etykieta świetnie zaprezentuje firmę na dobrze wykonanym sprzęcie.

Jak powstaje etykieta znamionowa?

Etykiety samoprzylepne potrzebne do oznaczania sprzętu muszą być najwyższej jakości, odporne na warunki atmosferyczne i do tego muszą wyglądać dobrze przez wiele lat. Ich produkcja to powlekanie papierowych etykiet specjalnym laminatem lub oblekanie etykiety foliowej warstwą aluminium.

Są to najtrwalsze formy etykiet produkowanych w dzisiejszych czasach nie licząc etykiet metalowych lub z innych sztywnych materiałów.

Nadruk na etykietach samoprzylepnych znamionowych wykonywany jest przy pomocy technologii termotransferowej, ale pierwszym etapem tworzenia nadruku jest wybór odpowiedniego kleju.

Podstawowe cechy etykiety znamionowej
Etykieta taka powinna być:

  • odporna na warunki atmosferyczna,
  • umieszczona w łatwym do odnalezienia miejscu,
  • najlepiej z błyszczącą powierzchnią: srebrną lub złotą,
  • wyraźna, z konkretnymi i jasnymi informacjami,
  • z napisem wykonanym prostą, dużą czcionką.