• Zadzoń do nas: +48 733 354 800
  • Email: info@t-pack.pl
0,00 zł 0

Taśmy pakowe

Sortuj po:

Taśmy pakowe stosuje się najczęściej do zamykania oraz precyzyjnego oznakowania wszelkich kartonów. Z całą pewnością są to akcesoria, które powinny się znaleźć nie tylko w każdym magazynie, ale również w biurze. Mogą się one bowiem okazać bardzo potrzebne podczas pakowania ważnej przesyłki. Wiele osób ceni je przede wszystkim za to, że są to produkty bardzo wytrzymałe oraz wygodne w codziennym użytkowaniu.

Główną cechą taśmy pakowej jest to, że doskonale znosi ona zarówno niskie, jak i wysokie temperatury. Dodatkowo dzięki niej można przechowywać nawet przez długi czas sklejone przedmioty. Jej odwijanie następuje bardzo cicho - co dla wielu ludzi może okazać się dużą zaletą. Do jej produkcji najczęściej wykorzystuje się po prostu mocną folię polipropylenową. Właśnie dlatego taśma do pakowania doskonale sprawdzi się w wielu sytuacjach. Wzmocniona wytrzymałość i siła klejenia powoduje, że taśma jest odporna również na promienie UV. Taśmy pakowe, można podzielić na: taśmy akrylowe, taśmy szare oraz taśmy ostrzegawcze.

Taśma pakowa z nadrukiem charakteryzuje się najlepszą siłą klejenia - zaklei zarówno małe paczki, jak i te naprawdę spore. Z całą pewnością pozwala ona na bardzo szybkie zabezpieczenie towaru w pudełku kartonowym. Istnieje także możliwość wybrania pomiędzy rodzajami kleju jakim została pokryta powierzchnia klejąca. Większość taśm pokrytych jest kauczukiem naturalnym, który cechuje się doskonałymi parametrami oraz właściwościami. Idealnie sprawdzi się nie tylko na gładkich powierzchniach, ale również na bardziej porowatych, które zazwyczaj są bardzo problematyczne. Co najważniejsze - takie taśmy są odporne na wilgoć, a oprócz tego - można je stosować zarówno na niskich, jak i wysokich temperaturach - co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Trzeba jednak pamiętać o tym, że sam proces klejenia kartonów powinien odbywać się tylko i wyłącznie w dodatnich temperaturach.

Taśmę pakową można zakupić w naprawdę wielu wersjach szerokości - dzięki czemu każdy może znaleźć idealny produkt dla siebie. Wybrać można, na przykład takie szerokości, jak: 19mm, 25mm, 30mm, 38mm, 48mm, 60mm, 75mm, 96mm lub większe. Producenci najczęściej wykonują wszelkie nadruki w różnych kolorach - często wykorzystuje się od jednego do czterech kolorów. Na początku klient musi wybrać kolor bazowy - do wyboru ma kilka odcieni, takich jak - biel, brąz lub kolor transparentny. Klient ma również do wyboru dowolny kolor bazowy, aczkolwiek wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Taśma do pakowania powinna więc cechować się tym, że przede wszystkim trwale zabezpieczy nawet bardzo ciężkie opakowania. Taśma pakowa jest w stanie zapewnić nie tylko wysoką elastyczność, ale także ogromną rozciągliwość. Ze względu na to, że są one bardzo wytrzymałe - cieszą się ogromną popularnością. Ich zaletą jest także to, że rozwijają się one niesamowicie równomiernie. Dodać trzeba również, że są także bezszelestne - nie to co tradycyjne taśmy, które emitują irytujący odgłos rozwijania się produktu.