Kategorie

Taśmy pakowe dla produkcji

Aktywne filtry

Taśmy pakowe niezbędne dla kogo?

Taśmy pakowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest przygotowanie towarów do bezpiecznego transportu, a zatem w domach sprzedaży wysyłkowej, hurtowniach, magazynach, sklepach, biurach, firmach transportowych i przeprowadzkowych.
Taśmy pakowe sprawdzają się o wiele lepiej niż tradycyjne sznurki. Są o wiele bardziej wytrzymałe, pozwalają na szybkie oklejenie kartonu w dowolnym miejscu, gwarantują, że w przeciwieństwie do sznurków, pozostaną na swoim miejscu. Oklejenie kartonu, koperty bąbelkowej czy folii taśmą pakową, wzmacnia opakowanie dając gwarancję, że towar dotrze w nienaruszonym stanie. Jest to konieczne zwłaszcza w przypadku, gdy zależy nam na dyskrecji i szczególnym zabezpieczeniu przed otwarciem lub przy wysyłce cięższych paczek. Taśmy pakowe, które można kupić w naszym sklepie, są wykorzystywane nie tylko do oklejania kartonów.

Taśmy pakowe dla producentów z nadrukiem mogą też pełnić też funkcję „plomby” – w przeciwieństwie do jednobarwnej taśmy, tej nadrukowanej naszym logo nie da się szybko „z miejsca” zastąpić.

Taśmy pakowe stosowane w produkcji

Taśmy pakowe samoprzylepne mogą być jednolitego koloru lub z nadrukiem. Jeśli chodzi o nadruk to jest on spersonalizowany pod konkretnego klienta lub standardowy, jak np. „ostrożnie szkło!” , „uwaga! Nie rzucać!”, „sprawdź stan przesyłki przy kurierze”. Taśmy takie są szczególnie przydatne przy wysyłce sprzętu elektronicznego i innych urządzeń, przy których należy uważać na wstrząsy i uderzenia.

Taśmy pakowe z nadrukiem firmowym

Taśmy pakowe to nie tylko niezbędny materiał w pakowaniu. Taśma pakowa z logo naszej firmy będzie kolejnym elementem promocyjnym naszej marki. To tani nośnik reklamowy, który będzie promował nazwę naszej firmy czy konkretnych produktów. Dzięki indywidualnym nadrukom, taśmy pakowe pomogą wyróżnić się naszej przesyłce i sprawią, że zostanie lepiej zapamiętana. Możemy na nich umieścić nie tylko logotyp firmy, nazwę produktu, dane firmy, ale i dowolne hasło reklamowe czy podziękowanie za zakupy.

Rodzaje taśm pakowych

Taśmy mają różne rozmiary, różnią się też między sobą użytym klejem. Warto zapoznać się z właściwościami taśm samoprzylepnych, aby wybrać odpowiedni rodzaj, do mocowania i pakowania naszych produktów. W ofercie naszego sklepu posiadamy taśmy pakowe do użytku ręcznego i maszynowego, odporne na promienie UV i starzenie się materiału. Warto zwrócić na właściwości kleju użytego do ich produkcji i wybrać taśmę samoprzylepną pod kątem właściwości klejących. Taśmy na folii poliprylenowej będą łatwo się odwijać i szybko przylegać do zaklejonej powierzchni.

Taśmy na bazie kleju akrylowego najlepiej sprawdzą się na gładkich powierzchniach papieru czy folii. Są najtańszym i najbardziej popularnym rodzajem taśm samoprzylepnych stosowanych do opakowań. Taśmy z klejem typu hotmelt potrzebują więcej czasu do związania się z podłożem. Za to, dzięki ich wytrzymałości nadadzą się nawet do oklejania palet. Mają dość dużą siłę klejenia i są powszechnie stosowane do średnich i dużych paczek. Taśmy na bazie kleju Solvent są najsilniejsze, będą mocno przywierać zarówno do gładkich, jak i porowatych powierzchni, a i temperatura im nie straszna, bo są odporne zarówno na wahania temperatur (od -25 do 60 stopni C na plusie), jak i wilgotność powietrza. Po naklejeniu tej taśmy, właściwie nie da się jej już oderwać nie naruszając opakowania.